אודות

MINOLTA DIGITAL CAMERA

צייר: מתן בן כנען

אליאס אור חיים – אמן הזמר היווני, מלחין יוצר ומבכירי נגני הבוזוקי בישראל בעל ניסיון עשיר בהוראת נגינה בבוזוקי, כמו כן אליאס מרצה בתחום המוסיקה היוונית והמודוסים השונים הטמונים בה ובקיא ברזי הסגנונות והמוטיבים המשקפים את פניה של המוסיקה היוונית הקדומה והחדשה והתפתחותה מאז ועד היום.

בשנים האחרונות חל שינוי ניכר בהתייחסות בהבנת ובאהבת המוסיקה היוונית בארץ, על כל מרכיבה, כגון שירה ונגינה על כלי נגינה יוונים, כמו בוזוקי, תז’ורה, בגלמה ועוד… וביקורם של אמנים וזמרים מיוון על מנת להופיע בארץ, תקופה חדשה זו הביאה איתה ביקוש רב לרכישת כלי נגינה יוונים וכמובן ללימוד הנגינה בהם, במיוחד על הבוזוקי בעל הצלילים המשכרים.

לאחר ניסיון רב שרכש אליאס בהוראת נגינה בבוזוקי עם תלמידיו, החליט לכתוב את סיפרו הראשון” סודות הבוזוקי” חלק א’, כפרויקט ראשון מסוגו בישראל, כספר לימוד נגינה לבוזוקי בעברית, בשיטה היוונית המקורית וכל זאת על מנת לשתף ולחלוק ידע מוסיקלי חשוב ומיוחד זה שנותר חסר התייחסות, עם כל המתעניינים בתחום חשוב זה.
בימים אלו שוקד אליאס בכתיבתו של הספר “סודות הבוזוקי” חלק ב’ ובמקביל גם ב “מילון האקורדים השלם לבוזוקי” הכולל בתוכו תקליטור מחשב עם 900 אקורדים לבוזוקי, באחיזות ובתצורות שונות.

בנוסף, אליאס הוא גם סולן להקת “אקרופוליס”, להקה אשר הקים בשנת 2004 והמבצעת קונצרטים של מוסיקה יוונית טהורה ומופיעה בתיאטראות והיכלים בהרכב רחב של 10 אמנים מן השורה הראשונה.

יחד עם זאת השתתף אליאס במספר סרטים ואף כתב לאחד מהם שלושה יצירות מוסיקליות פרי עטו.

בחיי היום יום מלמד אליאס נגינה “במרכז הישראלי לבוזוקי” השוכן בעיר פתח תקוה ואשר נוהרים אליו תלמידים מכל רחבי הארץ וזאת בשל השיטה הייחודית, שמטרתה להקל על הלומד ואינה דורשת כל רקע או השכלה מוסיקלית מוקדמת כל שהיא.
לפני כשנתיים קיבל אליאס הצעה מחברה יוונית להשתתף ולייעץ בפרויקט חדש וייחודי לבניית בוזוקים וכלי נגינה אתניים כאן בארץ.

כיום אליאס שותף מן המניין ב ELITON חברה מצליחה לייצור מגוון כלי נגינה אתניים בעבודת-יד באיכות בינלאומית ואשר נגנים ויוצרים ידועי שם מקליטים מופיעים ונושאים בגאווה את השם ELITON אשר משווקת את כלי הנגינה שלה בכל רחבי העולם וידועה כיום בהחמרתה בתוצאה הסופית….. ה א ק ו ס ט י ק ה , בטיב העץ המשובח, הדבקים המיוחדים ובעבודת ייצור מדויקת, יפה ונקייה ביותר.

 

344453